W tym tygodniu proponujemy przygotowanie „szaszłyków owocowych”. Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do wspólnej zabawy:)
Cele:
-
kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się,
-
zwrócenie uwagi na wartości odżywcze owoców, sposób ich przechowywania oraz przygotowywania do spożycia,
-
kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania się,
-
zachęcanie do próbowania wszystkich owoców,
-
wdrażanie do stosowania się do zasad higieny osobistej podczas przyrządzania i spożywania dań
SZASZŁYKI OWOCOWE

-
-
winogrona
-
jabłka,
-
banany
-
mandarynki,
-
ananas z puszki,
-
brzoskwinie,
-
gruszki,
-
kiwi
-
patyczki do szaszłyków
-
Przygotowanie:
1. Umyć owoce, pokroić owoce w kostkę.
2. Pokrojone owoce nabijać na patyczki z szaszłyków
SZASZŁYKI OWOCOWO –BISZKOPTOWE
-
Kiwi
-
Mini biszkopciki (okrągłe)
-
Truskawki
-
Winogrono
-
Patyczki do szaszłyków
-
Pisaki cukrowe
Przygotowanie:
1. Owoce nabijamy na patyczki tworząc wesołe ludki z kapeluszem na głowie z biszkopcików.
2. Buźki możemy zrobić pisakami cukrowymi i dokleić cukrowe oczy.
3. Smacznego!

